728x90 AdSpace

 • Dikkat!

  6 Mayıs 2015 Çarşamba

  Death Note İzliyorum

  Blogumda yazmak istediğim bir anime, Death Note. Kendisi sınav hazırlıkları dönemimde kafamı dağıtması amacıyla izlediğim ve izledikçe keyif aldığım bir anime dizisi.

  Önce genel bilgi:
  Şinigami adını taşıyan ölüm melekleri, ölecek kişininin ismini ve ölümüyle ilgili detayları yazdığı ölüm defterlerine sahiptirler. Şinigamiler ayrıca öldürecekleri kişilerin isim ve yaşam sürelerini de görebilmektedirler.

  Dizide yer alan Şinigami'lerden Ryuk, bir gün ölüm diyarından sıkılır ve kendisi için ikinci bir ölüm defteri çalar. Daha sonra bunu insanların dünyasına gönderir.

  Defteri bulan 17 yaşındaki bir lise öğrencisi ise bu ölüm defterini kullanarak, suçluları öldürme yoluyla, adaletli bir dünya kurmaya çalışır.

  Anime temel olarak bu hikayeyle başlar, Light isimli öğrenci ölüm defteri ile cinayetleri işlerken, "L" adında dünyaca ünlü bir dedektif de onun peşine düşecektir.


  Bu animede sevdiğim karakter ise tabii ki Ryuk !  Canı sıkıldığı için dünyaya ölüm defteri atan, çlüm melekleri dünyasının elmaları kötü olduğu için, bu dünyanın elmalarına hasta olan ölüm meleği Ryuk.
  Kendisinin olayları ve insanları umursamaz tavrı, diğer ölüm meleklerine göre kendi defterinin kullanımını bile çok fazla bilmeyen bir melek olması ise ayrı bir güzellik.
  Buradan sonrası hikayeyle ilgili bilgiler verebilir, izlemeyi düşünüyorsanız okumayın.

  Benim için 37 bölümlük animenin keyifli olan kısmı ilk 25 bölümüydü. İzleyenlerin bileceği üzerine 25.bölüm itibariyle manasız bir şekilde L'i öldürüyorlar. Üstelik sonraki bölümlerde L'nin yerine oldukça gereksiz 2 farklı karakter koyuyorlar.

  Dolayısıyla ilk 25 bölümü izlemenizi tavsiye ederim.

  Animeyle ilgili olarak bir başka değinilmesi gereken konu ise şüphesiz müzikleri. Oldukça güzel müzikleri olan animenin soundtrack albümünü buraya ekliyorum, keyifli dinlemeler ve izlemeler.

  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Death Note İzliyorum Rating: 5 Reviewed By: Editör
  Scroll to Top